Merkato

Zyrtare/ Wijnaldum firmos me PSG-në për tre vjet

PSG zyrtarizon nënshkrimin me Georginio Wijnaldum. Holandezi mbërrin pa kosto në kryeqytetin francez pas përfundimit të kontratës me Liverpoolin. 30-vjeçari ka nënshkruar kontratë trevjeçare, pra të vlefshme deri më 30 qershor 2024. Në reagimin e tij për faqen zyrtare të PSG-së, Wijnaldum thekson:

“Bashkimi me PSG-në është një sfidë e re për mua. Po bëhem pjesë e një prej ekipeve më të mira në Europë me dëshirë dhe vendosmëri për këtë projekt ambicioz. PSG ka treguar statusin e saj në vitet e fundit dhe jam i sigurt se së bashku, për tifozët tanë, do të shkojmë edhe më lart”.

Për lojtarin në fjalë pati interes konkret edhe nga Barcelona, por oferta ekonomike e parizienëve, thuajse dyfish më e lartë se e katalanëve, bëri diferencën.

I rritur në akademitë e Spartës së Rotterdam dhe Feyenoordit (skuadra me të cilat ka luajtur edhe në ekipin e parë), Wijnaldum u shqua më pas te PSV po në Eredivisie dhe në Angli me Newcastle dhe Liverpoolin. Wijnaldum është gjithashtu pjesë e ekipit përfaqësues të Holandës, që merr pjesë në Europian.

https://twitter.com/i/status/1402973860513918976

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency