Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shkëlqejnë në start Interi e Milani. “Ok” Roma

E diela e Serisë A ishte e tëra për milanezet, që e nisën më këmbën e mbarë kampionatin duke fituar të dyja me rezultatin 3-0 por mbi të gjitha duke mbyllur mjaft shpejt sfidat e tyre. Milani pati nevojë vetëm për 23 minuta për të vulosur rezultatin me Kessie që shënoi që në minutën e 6-të me 11-metërsh duke lënë Crotonen dhe me 10 vetë, pasi Var tregoi se në momentin e shkaktimit të penalltisë Cecherinit. Në inferioritet numerik, për Crotonen ishte e pamundur të realizonte ndonjë kthim rezultati dhe shpresën ja hoqi dhe Cutrone në të 18-tën.

Në të 23-tën nuk kishte më ndeshje me Suson që realizoi dhe golin e 0-3. Po aq shpejt sa Milani e zgjidhi takimin dhe Interi me Icardin që shënoi dy herë në 15 minutat e para

Në pjesën e dytë pati festë dhe për Perisicin, lojtarin më të përfolur te zikaltërit në këtë merkato vere, që shënoi golin e 3-0 për Interin.

Roma fitoi në Bergamo ndaj Atalantës së Berishës, me ndeshjen që u zgjidh nga Kolarov, që i dha 3 pikë vedhekuqve.

Strakosha ruajti portën e parepkur për Lacion, por bardhëkaltërit megjithatë nuk fituan dot ndaj debutuesve të Spakit duke barazuar 0-0 në shtëpi në ndeshjen e parë të kampionatit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...