Connect with us

Hi, what are you looking for?

Advertisement

ANGLI

Kombëtare

Erling Haaland është detyruar të braktisë grumbullimin me Kombëtaren. Bomberi i njohur ishte gati të jepte kontributin e tij te skuadra e Norvegjisë për...

Premier League

Bernardo Silva mbetet prej kohësh një nga lojtarët më të rëndësishëm për Pep Guardiolën. 28-vjeçari portugez ka kontratë deri në 2025 me Manchester City....

Tottenham gjen zëvendësuesin e Contes Tottenham gjen zëvendësuesin e Contes

Premier League

Në Angli nuk kanë më dyshime për të ardhmen e Contes. Shkarkimi është çështje ditës, në mos orësh, teksa burime brenda Tottenhamit bëjnë me...

Angli

N’Golo Kante do të qëndojë te Chelsea. Francezit i skadon kontrata në qershor, por mediet britanike bëjnë me dije se ai është dakordsuar me...

Advertisement

FUTBOLL

Futboll

Cristiano Ronaldo është rikthyer në kombëtaren portugeze. Luzitanët nisin eliminatoret e Euro 2024 përballë Lihtenshtejnit (23 mars) dhe Luksemburgut (26 mars). Rivalët e tjerë...

Futboll

Vite më parë ishte një nga talentet më interesantë të futbollit anglez kur luante me Tottenhamin. Por, karriera e Dele Alli vazhdon të shkojë...

Një mbrojtës francez për Man. United Një mbrojtës francez për Man. United

Merkato

Manchester United është në kërkim të përforcimeve dhe gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë emra. Së fundmi Sportmail raporton se “Djajtë e kuq” janë...

Cilësohej "Messi i ri", Bojan Krkic Cilësohej "Messi i ri", Bojan Krkic

Futboll

Cilësohej “Messi i ri”, por Bojan Krkic gati të varë këpucët në gozhdë. Futbollisti 32-vjeçar ka njoftuar një konferencë për shtyp paraditen e të...

Advertisement

KOMBËTARE

Euro 2024

Mateo Retegui është një nga surprizat e radhës së Roberto Mancinit te kombëtarja italiane. Trajneri ftoi sulmuesin e lindur në Argjentinë, i cili aktivizohet...

Kombëtare

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka pritur sot në një takim Shefin e Misionit Diplomatik të Algjerisë në Shqipëri, z. Ridha...

Sylvinho nis të skicojë formacionin Sylvinho nis të skicojë formacionin

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Artistët shqiptarë vizitojnë Kombëtaren Artistët shqiptarë vizitojnë Kombëtaren

Kombëtare

Federata Shqiptare e Futbollit organizoi mbrëmjen e së martës një darkë me emrat më të mëdhenj të artit dhe muzikës shqiptare në prag të...

Advertisement

Kategoria Superiore

Kategoria e Parë

Tifozët e Flamurtarit nuk e kanë kapërdirë lehtë humbjen shtëpiake me Dinamon, që e zbriti skuadrën kuqezi në vendin e tretë në Kategorinë e...

Kategoria e Parë

Dinamo fiton përballjen e drejtpërdrejtë me Flamurtarin për vendin e dytë, duke u marrë pikërisht kuqezinjve pozicionin që e ngjit direkt në Superiore. Një...

Kategoria e Parë

Apolonia regjistroi sot fitoren e tretë radhazi në Kategorinë e Parë. Skuadra fierake mposhti 1-0 Orikun, sfidë që u zgjidh në pjesën e dytë....

Kategoria Superiore

Humbja me Laçin ka rezultuar ndeshja e fundit për Mirel Josën. Trajneri kryeqytetas është shkarkuar nga detyra, për shkak të rezultateve të dobëta. Kujtojmë...

Advertisement
Advertisement