Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Agolli e nisi nga stoli: Respektoj zgjedhjet e trajnerit, Memolla ka të ardhme

Kapiteni Ansi Agolli e nisi nga stoli takimin në Alicante, ndaj Spanjës dhe u hodh në fushë në fillim të pjesës së dytë, duke i sjellë më shumë qetësi krahut të majtë të mbrojtjes. “Në fakt kishte kohë që nuk e nisja takimin nga stoli, por ky ishte vendimi i trajnerit dhe unë e respektoj plotësisht. Ne futbollistët duhet të jemi të gatshëm dhe të japim maksimumin kur të na kërkohet, për të tjerat mendon trajneri”, u shpreh Agolli.

Kapiteni vlerësoi edhe Hysen Memollën, mbrojtësin kavajas që i mori vendin në formacion në takimin e djeshëm. “Memolla është një futbollist dhe djalë shumë i mirë. Edhe sot bëri një paraqitje të mirë dhe mund të them se e ardhmja është e tij. është i ri dhe nëse punon fort, do të luajë shumë ndeshje me Shqipërinë’, mbylli Ansi Agolli.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...

Legjionarët

Besiktas rikthehet te fitorja në Superligën turke teksa mposhtën në shtëpi Konyasporin e Sokol Cikalleshit dhe Valon Et’hemit. Gjigandët nga Stambolli triumfuan me shifrat...