Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Anglezi i radhës për Tuchel, Bayerni arrin akordin me 29-vjeçarin

Bayern Munchen arrin marrëveshjen me Eric Dier, i cili do të bashkohet sërish me Harry Kane, por tashmë si pjesë e rekordmenëve gjermanë.

Bavarezët po kërkojnë për një qendërmbrojtës dhe 29-vjeçari anglez është i preferuari i teknikut Tuchel. Sidomos prej faktit që Dier mund të bëjë edhe mbrojtësin e djathtë dhe “shkatërruesin”.

Shtatlarti është pjesë e Tottenhamit prej verës së vitit 2014. Në total ka zhvilluar 365 ndeshje me Spurs dhe 49 me kombëtaren angleze. Dier, i cili ka kontratë deri në fund të sezonit, ka përfunduar jashtë planeve të Postecoglu.

Lexo edhe:

Trajneri nuk e preferon në prapavijë, ndryshe nga Tuchel që beson te forca dhe eksperienca e tij. Shtypi gjerman raporton se Dier ka gjetur akordin me drejtuesit e Bayernit.

Dhe së shpejti pritet të zyrtarizohet kalimi i tij në Bundesliga. Ku do të luante sërish në një skuadër me Harry Kane, kolegun dhe kapitenin e tij te Tottenhami dhe Anglia.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...