Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Aventura e tretë me Dinamon, kapiteni shqiptar rikthehet në Zagreb

Arijan Ademi rikthehet te Dinamo e Zagrebit. Mesfushori me origjinë shqiptare, i cili ka luajtur me kombëtaret e Kroacisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me kampionët e Kroacisë.

Duke nisur në këtë mënyrë aventurën e tretë me Dinamon, ekip me të cilin luajti edhe në periudhat korrik 2010-janar 2012. Dhe qershor 2012-mars 2023.

Lexoni edhe: 

32-vjeçari ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit me rekordmenët e futbollit kroat. Ademi ka fituar plot 22 trofe me Dinamon e Zagrebit.

Skuadra nuk po kalon një moment të mirë. Dhe drejtuesit kanë vendosur të besojnë sërish tek eksperienca e mesfushorit.

I cili provoi të luante në Kinë tek ekipi Beijing Guoan në fazën e dytë të sezonit të fundit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...