La Liga

Barcelona drejt “divorcit” me portugezin Andre Gomes

\Bashkëpunimi mes Andre Gomes dhe Barcelonës pritet të përfundojë që këtë muaj. Mesfushori, që kur u ble nga Valencia, nuk po arrin të gjejë hapësirën e dëshiruar dhe të jetë titullar dhe për këtë synon të transferohet në një klub ku do të kishte mundësi të luante rregullisht. Portugezi nuk dëshiron të humbasë dhe grumbullimin me Kombëtaren në Botërorin e Rusisë. Pak kohë më parë për 24-vjeçarin interesohej Juventusi, por Gomes ka dhe oferta nga klube të tjerë të rëndësishëm.

To Top