Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bie pista Kane, Bayerni zgjedh një francez si pasuesin e Lewandowskit

Te Bayern Munchen mendojnë edhe për të ardhmen. Kampionët e Gjermanisë kanë mbyllur merkaton për momentin, teksa e nisën sezonin e ri në mënyrë spektakolare.

Në fillim suksesi 5-3 ndaj Leipzigut në finalen e Superkupës së Gjermanisë dhe më pas triumfi tenistik 6-1 në Frankfurt përballë Eintrachtit në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Bundesliga.

Dy ndeshje dhe 11 gola të shënuar, sulmi i Nagelsmann funksionon për mrekulli edhe pas largimit të një makinerie golash si Robert Lewandowski.

Një nga objektivat për verën e ardhshme është Harry Kane, i cili cilësohet si zëvendësuesi perfekt i bomberit polak, por në Bavari kanë një tjetër dëshirë.

Mediet gjermane shkruajnë se fokusi i Bayernit do të jetë Christopher Nkunku, sulmuesi francez i Leipzigut, i cili po paraqitet mirë prej kohësh tek ekipi gjerman.

24-vjeçari, i cili në mars debutoi me kombëtaren e Deschamps, ka nisur sezonin e katërt me Leipzigun, që pritet të jetë edhe i fundit.

Problem mbeten kërkesat e larta, drejtuesit e Leipzigut duan mbi 100 milionë euro për të lënë të lirë qendërsulmuesin dhe Bayerni do të jetë i detyruar të shesë një nga titullarët.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...