Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Dha sinjale pozitive ndaj Interit, Shpendi konfirmohet titullar i Empolit

Stiven Shpendi sërish titullar në Serie A. Empoli pret Salernitanën në kërkim të golit dhe pikëve të para në kampionatin italian të futbollit.

Dueli i javës së gjashtë në Serie A, do të transmetohet live në SuperSport 4. Trajneri Aurelio Andreazzoli i ka besuar sërish një fanellë titullari Shpendit.

Lexo edhe:

20-vjeçari e nisi nga minuta e parë takimin ndaj Interit, ndërkohë që edhe sot do të formojë dyshen e sulmit me Nicolo Cambiaghin.

Titullar me skuadrën toskane është edhe portieri Etrit Berisha, teksa Ardian Ismajli qëndron pushim për shkak të një problemi muskulor në përballjen me Interin.

FORMACIONET ZYRTARE

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...