Bundesliga

E kërkojnë pesë klube të mëdha, Dortmundi: Kushton 150 milionë €

Jude Bellingham është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Mesfushori anglez ka filluar sezonin e tretë me Borussia Dortmund, që shpenzoi 25 milionë euro për ta blerë nga Birminghami dy vite më parë.

19-vjeçari anglez është kthyer në liderin e mesfushës së verdhezinjve gjermanë, teksa numëron edhe 15 ndeshje me kombëtaren angleze. Klube si Liverpool, Real Madrid, Manchester City, Manchester United dhe Chelsea po garojnë për shërbimet e tij.

Drejtuesit e Dortmundit e kanë të qartë potencialin e Bellingham dhe kanë vendosur edhe çmimin që duhet paguar për shërbimet e tij: 150 milionë euro, ndryshe gjashtë fish krahasuar me shumën me të cilën u ble në korrikun e vitit 2020.

Pavarësisht kërkesave të larta nga merkatoja, drejtuesit e klubit gjerman shpresojnë të rinovojnë kontratën me lojtarin e talentuar. Aktualja i përfundon në verën e vitit 2025.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency