Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

FOTO/ “Ballistët-Grobari 1-0”, kuqezinjtë e Tetovës trishtojnë serbët

Lituanezët e Zalgiris Kaunas u mposhtën 85-93 nga Partizani i Beogradit në duelin e Euroleague në basketboll për meshkuj.

Ndërkohë që një nga flamujt e Grobarit, tifogrupit që mbështet Partizanin, ka përfunduar në duart e Ballistëve të Tetovës.

Disa anëtarë të grupimit të zjarrtë shqiptar që mbështet Shkëndijën, ja kanë dalë t’u marrin ultrasve serbë flamurin.

Dhe kanë pozuar me të duke bërë me duar simbolin e shqiponjës kuqezi.

Në rrjetet sociale kanë nisur thumbimet ndaj Grobarit, pasi humbja e mjeteve identifikuese është dështim dhe dhimbje e madhe për ultrasit.

Ballistët tmerr për sllavët kudo“, shkruhet në faqen zyrtare të Ballistëve. Një prej tifogrupeve më të vjetra në futbollin mbarëshqiptar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...