Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

FOTO/ Kapiteni i Milanit vuan dështimin në derbi, struket i dëshpëruar në pankinë

Goli spektakolar i Lautaro Martinez në minutën e 77-të solli edhe kapitullimin e Milanit në Rijad, teksa menjëherë pas festës zikaltër, trajneri Stefano Pioli zëvendësoi kapitenin Davide Calabria me amerikanin Sergino Dest.

Lideri i prapavijës kuqezi u shfaq mjaft i dëshpëruar në pankinë, teksa fillimisht kamerat e fokusuan duke mbuluar sytë dhe pak minuta më vonë, me kokën e mbuluar me kapuçin e xhupit.

Përjetimi i një humbjeje në derbi është gjithmonë i keq dhe bëhet më e vështirë kur gjithçka ndodh në një finale Superkupe dhe me një lojtar si Calabria, që është milanist i lindur, që luan me shiritin e kapitenit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...