Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Freiburg bind ndaj Augsburg dhe fiton vende në renditje

Freiburg bind me rezultatin 2-0 ndaj Augsburg në takimin e vlefshëm për javën e gjashtë të Bundesliga.

Takimi u dominua nga vendasit, të cilët zhbllokuan takimin që në minutën e 5’ nga Grifo që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Lexo edhe:

Pavarësisht tentativave nga të dyja skuadrat, pjesa e parë u mbyll me një pjesë.

Grifo u bë protagonist edhe në fraksionin e dytë, pasi i dhuroi asist Rohl në minutën e 56’.

Miqtë gjetën rrugën drejt rrjetës me Michel në minutën e 80’, por pas verifikimit në VAR ai gol u anulua për pozicion të parregullt.

Në fund sfida u mbyll me rezultatin 2-0 me Freiburg që ngjitet në vend të tetë me dhjetë pikë, teksa Augsburg renditet në vend të 14-të me pesë pikë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...