Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Eredivisie, nënkampionët pranë firmës me ish-trajnerin e rivalëve

PSV po kërkon për një trajner të ri pas ndarjes me Ruud van Nistelrooy. Një ndër skuadrat më të mëdha të futbollit holandez, e mbylli sezonin si nënkampione pas Feyenoordit.

Ndërkohë që fitoi Kupën e Holandës pas suksesit ndaj Ajaksit. Drejtuesit e klubit nga Eindhoveni kanë piketuar Peter Bosz si pasuesin e ish-sulmuesit të njohur të Kombëtares.

Lexo edhe: 

Bosz e nisi sezonin si trajneri i Lyonit, por u shkarkua gjatë muajit tetor për rezultate të dobëta. 59-vjeçari ka një eksperiencë të madhe në stol, teksa ka drejtuar edhe Ajaksin në sezonin 2016/2017.

Si vendi i dytë në Eredivisie, PSV do të luajë në gusht ndeshjet “play-off” për të siguruar kualifikimin në grupet e Champions League për sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...