Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-mbrojtësi i Barçës, pranë bashkimit me Riqui Puig në Amerikë

MLS është duke u kthyer në një destinacion gjithnjë e më tërheqës për futbollistët dhe po bëhet një ligë më konkurruese, kjo është arsyeja pse në sezonet e fundit disa lojtarë të mëdhenjë kanë shkuar në Shtetet e Bashkuara në kërkim të sfidave të reja.

Një nga rastet e fundit është ai i Riqui Puig, i cili nënshkroi për LA Galaxy këtë verë dhe bëri debutimin e tij kundër Seattle Sounders.

Mediet spanjolle raportojnë se një tjetër ish-lojtar i Barçës do të nisë në aventurën amerikane. Bëhet fjalë për uruguaianin Martin Caceres, i cili luajti për klubin e Barçës në sezonin 2008-2009 dhe më pas u huazua te Juventus dhe Sevilla derisa u transferua te skuadra andaluziane në vitin 2011.

Mbrojtësit, të cilit i përfundoi kontrata me Levanten më 30 qershor, është gati të nënshkruajë me LA Galaxy dhe do t’i bashkohet Riqui Puig në Amerikë.

35-vjeçari zgjodhi të bashkohet me MLS dhe të nënshkruajë për LA Galaxy, ndërsa në orët në vazhdim pritet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...