Itali

Kompania e famshme e pijeve energjike kërkon klubin e kryeqytetit, presidenti refuzon 360 milionë euro

Një klub i kryeqytetit tërheq gjithnjë vëmendje, aq më tepër nëse bëhet fjalë për kryeqytetin e Italisë. Fjala është për Lazion që së fundmi ka pasur interesin e kompanisë së famshme së pijeve energjike, Red Bull.

Oferta për presidentin Claudio Lotito ka qenë joshëse, me shifrat që shkonin deri në 350-360 milionë euro, megjithatë numri një i Lazios nuk ka hezituar aspak për ta refuzuar ndërsa kërkon ta mbajë klubin teksa në rast se një ditë detyrohet ta shesë atëherë diçka të tillë do ta bë bënte vetëm për një shifër më superiore se ajo e 450 milionë euro.

Në kohët e fundit, kompania Red Bull është përfshirë së tepërmi në botën e futbollit si një strategji për të përhapur markën e saj në të gjithë botën teksa ka investuar në klube si Leipzig, Salzburg, New York dhe Bragantino në Brazil.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency