Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Leao dhe Calabria trembin Piolin, largohen nga fusha të dëmtuar

Leao dhe Calabria trembin Piolin, largohen nga fusha të dëmtuar
Leao dhe Calabria trembin Piolin, largohen nga fusha të dëmtuar

Milani ngec sërish në kampionat, ku ndonëse ishte në avantazhin e dy golave ndaj Lecces, nuk mori më shumë se një pikë, edhe atë falë VAR-it që e shpëtoi në shtesë nga humbja.

Por krahas rezultati, që komplikon jo pak ecurinë e kuqezinjve në kampionat, në ‘Via Del Mare’ ngjall shqetësim edhe dëmtimi  Rafael Leaos, ylli i Milanit ,që u zëvendësua pas vetëm pak minutash lojë.

Paraprakisht bëhet fjalë për një lodhje muskulore, teksa sulmuesi beson se është ndalur në momentin e duhur, për të mos lejuar rëndimin e situatës, por vetëm ekzaminimet mjekësore do të thonë fjalën e fundit.

Lexo edhe: 

Pak a shumë e njëjta situatë edhe për kapitenin Calabria, që gjithashtu do të duhet të kryejë rezonancën magnetike, për të zbuluar shkallën e dëmtimit, teksa Piolit nuk i mbetet veçse të kryqëzojë gishtat që dy titullarët të mos kenë asgjë serioze.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...