Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nga Anglia në Zvicër, Leon Dajaku kalon te St Gallen

Leon Dajaku është transferuar në Zvicër. Sulmuesi dardan, i cili në të kaluarën ishte pjesë e moshave të Bayern Munchen, është në pronësi të Sunderland prej verës së vitit të kaluar.

21-vjeçari është huazuar te St Gallen, ekip që renditet në vendin e katërt në Superligën e Zvicrës dhe synon të luajë në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm.

Lojtari dardan ka luajtur me kombëtaret U17, U18, U19 dhe U20 të kombëtares gjermane.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...