Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Nuk është gati për një klub si Bayern, gjermanët e huazojnë te klubi i futbollistit shqiptar

Në tentativë për të shtuar opsionet në repartin ofensiv si dhe për të zëvendësuar Kingsley Coman të dëmtuar, Bayern Munich transferoi në merkaton e janarit Bryan Zaragozën nga Granada. Formula e transferimit ishte huazim me detyrim blerje për shifrën e 17 milionë eurove, megjithatë deri më tani, spanjolli ka dështuar të bindë trajnerin Thomas Tuchel.

Lexo edhe:

Zaragoza ende nuk është përshtatur me bavarezët dhe në këtë frmë, drejtuesit po mendojnë që në verë ta huazojnë sërish në LaLiga.

Rayo Vallecano, klubi ku luan mbrojtësi i kombëtares, Ivan Balliu është edhe klubi më i kuotuar për ta transferuar sulmuesin 22-vjeçar. Gjithçka do të sqarohet në verë kur Bayern Munich ta ketë në pronësi të plotë kartonin e lojtarit e për të vendosur më pas edhe kushtet e huazimit të mundshëm në klubin e LaLiga-s.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...