Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

“Nuk jam fans i rotacionit”, Pioli: Kritikat nuk më bëjnë përshtypje

Pioli: Titulli llogari e mbyllur, për Championsin i besoj Allegrit
Pioli: Titulli llogari e mbyllur, për Championsin i besoj Allegrit

Milan përgatitet për ndeshjen e kthimit në Europa League aty ku kuqezinjtë luajnë në transfertë ndaj francezëve të Rennes. Triumfi 3-0 në raundin e parë të fazës së 1/16-tave, i bën italianët optimist për kualifikimin ndërsa në konferencë për shtyp, trajneri Stefano Pioli theksoi se nuk i pëlqen të bëjë rotacion masiv në formacion.

“Skuadra është mirë, kishim një ditë pushim pas të dielës dhe të gjithë lojtarët janë në kushte për të luajtur. Duhet të jemi të përgatitur për fillimin e ndeshjes, Rennes do të kërkojë të reagojë në fillimin e ndeshjes dhe për këtë duhet të jemi të përgatitur. Formacioni? Nuk më pëlqen rotacioni masiv, mendoj për menaxhimin për një grup që duhet të luajë pesë ndeshje në 15 ditë.

Lexo edhe:

Kritikat mbi përgatitjet e një ndeshje? Nuk e kam problem. Kur trajnon një skuadër të madhe dhe kur rezultatet mungojnë, atëherë vijnë edhe kritikat. Por, e theksoj që për mua nuk ka asnjë problem”, u shpreh Pioli.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...