Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Presidenti i klubit brazilian zbulon ofertën për Ronaldon: Por ajo e Al Nassr ishte…

Gjatë prezantimit si përforcim i Al Nasr, të martën e kaluar, Cristiano Ronaldo zbuloi se kishte  pasur oferta nga disa klube, përfshirë një nga Brazili.

“Ishte oferta e Corinthiansit”, deklaroi presidenti i klubit, Duílio Monteiro Alves, në një intervistë për TV Bandeirantes, duke shpjeguar:

“Kemi bërë një propozim shumë kohë më parë, që kur filloi rrëmuja me të në Mançester. Kam folur me menaxherin e Ronaldos, Jorge Mendes, disa herë dhe më pas me dikë tjetër. Propozimin e bëra, madje shpresoja të mos e pranonte (qesh). Një lojtar i asaj madhështie i nxjerr paratë vetë.”

Më pas, drejtuesi lartë i klubit brazilian dha më shumë detaje:

“Ne bëmë një propozim për një pagë të barabartë me atë që kishte te Manchester United, e cila ishte e zbatueshme brenda pozicionit të sponsorëve. Por propozimi që erdhi nga Al-Nassr ishte 20 herë më i lartë.”

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...