Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ratcliffe: Nuk jam këtu për të fituar para, dua ta kthej United te trofetë

ratcliffe

CEO i Manchester United, Jim Ratcliffe ka dhënë një intervistë të gjatë ku ka folur për qëllimet e tij si numri një i “Djajve të Kuq”.

Në prononcimin e tij, Ratcliffe theksoi se qëllimi i tij nuk është që të shtojë të ardhurat përmes Manchester United, por që ta bëjë këtë klub të rikthehet te trofetë.

Lexo edhe:

Po, nuk jam aspak i interesuar për aspektet financiare të këtij investimi, me të vërtetë, sepse fitoj mjaftueshëm para nga bizneset e tjera që kam nga kimikatet, nafta dhe benzina. Ky nuk është një investim financiar. Është sepse unë jam i interesuar që të shohin Manchester United të fitojë sërish. Skuadra nuk ka fituar në 11 vitet e fundit, por duhet të kthehet në pikën ku duhet të jenë në krye. Mendoj se i vetmi interes që kemi është të fitojmë ndeshje dhe të konkurrojmë për Premier League dhe Champions League. Pra, ky është interesi ynë i vetëm për t’u përfshirë me Manchester United. Kjo është ajo që përfaqëson Manchester United. Dua të them, ndoshta jam pak i njëanshëm, por mendoj se është skuadra më e madhe dhe më e njohur e futbollit në botë. Kështu që duhet të garojë gjithmonë për titullin e Premier League dhe për Champions League”-deklaroi ai.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...