Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Rreziku vjen nga… qielli, çiklisti sulmohet nga pulëbardha në mes të garës

Rreziku vjen nga … qielli. Jo nga pista, jo nga rivalët, por nga një pulëbardhë. Bauke Mollema, një çiklist holandez ndërsa po konkurronte për Kampionatin Botëror në Australi, u sulmua nga një pulëbardhë gjatë garës.

Për fat të mirë, falë një manovre akrobatike, çiklisti arriti të shmangë rënien, por kjo nuk e ndihmoi për rezultatin përfundimtar. Një garë shumë fatkeqe për të dhe për Holandën, sepse në fillim, pas disa kilometrash, ai duhej të ndalonte për shkak të një problemi teknik të zinxhirit, që ngeci dhe solli ndërrimin e detyruar të biçikletës.

Sa i përket pulëbardhës, nuk është hera e parë që një çiklist sulmohet nga një zog, viktima e mëparshme ishte Remco Evenepoel.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...