Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Super Savio, Spanja nuk shijonte një talent të tillë që nga Vinicius”

Girona është surpriza e madhe e këtij sezoni në La Liga. Skuadra katalanase e sheh veten në krye të kampionatit spanjoll pas javës së shtatë. Gjashtë fitore dhe një barazim, me djemtë e Michel që kanë bërë më mirë se Reali dhe Barcelona.

Drejtuesit po zhvillojnë prej vitesh një punë fantastike, pankina i është besuar një eksperti si Michel dhe futbollistët po shkëlqejnë. Duke mbushur tifozët plot ëndrra dhe duke u dhuruar atyre emocione të veçanta.

Lexo edhe: 

Një ndër lojtarët më të dalluar është Savio Moreira, braziliani i krahut të majtë të sulmit. 19-vjeçari, i huazuar nga francezët e Troyes, është përshtatur shpejt dhe shumë mirë te Girona.

Deri tani numëron dy gola dhe katër asiste në ekipin e ri. Trajneri Michel ka vetëm fjalë të mira për të, teksa impaktin e tij në La Liga e krahason me atë të Vinicius Junior, yllit të Real Madrid.

Drejtori sportiv e ndiqte Savinhon që në Botërorin U20 të vitit të kaluar. Kishim krijuar përshtypje të shkëlqyera për të, pavarësisht se vinte nga një sezon me PSV-në ku nuk kishte magjepsur askënd.

Kishim ndjesinë se ai mund të ishte lojtari i duhur për ne. Dua të them diçka të madhe: që nga mbërritja e Vinicius Junior në Spanjë, unë nuk kam parë një talent kaq të madh në lojën një kundër një”, theksoi Michel.

Gironën e pret një test i vështirë të shtunën. Në “Estadio Municipal de Montilivi” zbarkon Reali i Carlo Ancelottit. Dueli pritet të jetë i bukur dhe i luftuar.

Girona-Real Madrid, do të transmetohet në SuperSport 1, duke nisur prej orës 18:30.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...