Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Vettel mund të rikthehet në Formula 1, ja postimi që krijon dyshime

Sebastian Vettel mund të rikthehet në Formula 1. Është ky lajmi më i fundit që që po qarkullon këto ditë, me ish-pilotin gjerman që nuk i ka hedhur poshtë këto zëra. Tërheqja e tij nga botërori i shpejtësisë u njoftua më 28 korrik 2022, me arsyetimin se donte të ishte më afër familjes së tij.

Tifozët e kërkojnë gjermanin të jetë sërish pjesë e këtij sporti, ku dhe më parë kanë ndodhur një sërë rikthimesh të bujshme si: Schumacher, Raikkonen dhe Alonso.

Lexoni edhe:

Për të përforcuar më shumë këto dyshime i bashkohet dhe postimi i fundit i Vettel në rrjetin social “Instagram” ku shprehet:

Ka një tjetër garë për të fituar, do t’ia arrij”. Mbetet për t’u parë e ardhmja e 36-vjeçarit, që nga ana e tij ka një kontribut të pasur në Formula 1, me 4 tituj kampion më skuderinë e RedBull-it.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...