Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Autogol i pafat për mbrojtësin e kombëtares, topi e godet në fytyrë dhe ndalet në rrjetë

Rayo Vallecano triumfoi me rezultatin 5-1 ndaj Cadiz, në një ndeshje të cilën miqtë e mbyllën me 9 lojtarë. Një triumf i rëndësishëm për vendasit që ngjiten në mesin e tabelës, saktësisht në vendin e 10-të me 15 pikë të grumbulluara.

Vallecano e dominoi takimin ndërsa në fund ishin të pafat pasi u ndëshkuan vetëm nga një autogol i pafat i Ivan Balliut. Mbrojtësi i kombëtares ishte krejtësisht i pafajshëm pasi topi u përplas në fytyrën e tij si pasojë e një devijimi nga ana e shokut të skuadrës dhe përfundoi në rrjetë.

Gjithsesi, autogoli nuk “fshin” performancën e Balliut që mbetet një nga lojtarët më të rëndësishëm dhe të vlerësuar në organikën e Rayo Vallecanos.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...