Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Merr fund makthi, Kumbulla rikthehet në fushë pas plot 10 muajsh

VIDEO/ Merr fund makthi, Kumbulla rikthehet në fushë pas plot 10 muajsh
VIDEO/ Merr fund makthi, Kumbulla rikthehet në fushë pas plot 10 muajsh

Marash Kumbulla rikthehet në fushë. Mbrojtësi i talentuar i Kombëtares Shqiptare la pas dëmtimin e rëndë, që e mbajti për plot 10 muaj larg fushave, për t’u aktivizuar në minutën e 77’ të ndeshjes Sassuolo-Napoli.

Një rikthim mjaft i rëndësishëm për mbrojtësin kuqezi, që zbriti në fushë në një moment kur llogaritë ishin mbyllur dhe Napoli kryesonte 1-6, megjithatë në këtë situatë, minutat në fushë janë shumë të rëndësishme për futbollistin.

Marash Kumbulla u dëmtua rëndë në 29 prill të vitit të kaluar, në ndeshjen mes Romës dhe Milanit dhe u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni që e mbajti shumë gjatë larg fushave.

Mbrojtësi kuqezi u largua nga Roma në janar, për t’u bashkuar me Sassuolon në huazim, në mënyrë që të marrë sa më shumë minuta dhe të gjejë formën më të mirë, për të dhënë kontributin e tij me Shqipërinë në Euro 2024.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...