Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Asllani kritikon federatën italiane: Ndeshje në pyll, pamë më shumë kafshë se njerëz

Itali-Suedi ishte një nga ndeshjet e Nations League për femra, e cila u fitua me rezultatin 0-1 nga përfaqësuesja ku luan edhe futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani.

Në një prononcim për mediet suedeze, Asllani kritikoi federatën italiane se pse vendosi që ky takim të luhej në “Stadio Teofilo Patini” në Castel di Sangro.

Lexo edhe:

Sipas Asllanit ai vend nuk ishte aspak miqësor, ndërsa shtoi se panë më shumë kafshë se njerëz aty.

“Është shumë e diskutueshme që Federata Italiane e Futbollit organizoi një ndeshje këtu, në pyll. Pamë më shumë kafshë se njerëz këto ditë. Ky është një vend vërtet jomikpritës, mendoj se është turp që luhej këtu në vend të një qyteti të madh ku mund të vinin më shumë njerëz për të nderuar kombëtaren e tyre“-tha Kosovare Asllani.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....