Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Bayerni me ofertë të re (e fundit) për “yllin” e Tottenhamit

Në kërkim të një sulmuesi të klasit botëror që pas largimit të Robert Lewandowskit te Barcelona, ​​Bayerni i Mynihut ia vënë syrin sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane.

Pavarësisht kundërshtisë së presidentit të Tottenhamit, Daniel Levy, bavarezët do t’u bëjnë një ofertë të fundit “Spurs”-ave.

I konsideruar si favoriti i madh për të marrë lojtarin 29-vjeçar këtë verë, klubi gjerman fillimisht ofroi 70 milionë + bonuse, por oferta u refuzuara nga drejtuesit londinezë.

Lexo edhe:

Sipas informacioneve të fundit nga Daily Mail, kampionët e Gjermanisë po përgatitin një ofertë të re për të rrëmbyer sulmuesin e “Tre Luanëve” (84 paraqitje, 58 gola), të cilit i përfundon kontrata në fund të sezonit të ardhshëm.

Sipas mediave angleze, ky propozim duhet të jetë 80 milionë euro! Një shumë që rrezikon, megjithatë, të jetë edhe një herë e pamjaftueshme…

Në të vërtetë, Spurs-at nuk synojnë t’i përgjigjen pozitivisht kësaj ofensive të re dhe të fundit të Bayernit.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...