Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“Broja is back”, sulmuesi shqiptar i Chelsea-t gati të luajë titullar në derbi

"Broja is back", sulmuesi shqiptar i Chelsea-t gati të luajë titullar në derbi
"Broja is back", sulmuesi shqiptar i Chelsea-t gati të luajë titullar në derbifushë

Armando Broja u rikthye në fushë pas plot 287 ditësh mungesë, për shkak të një dëmtimi të pësuar në dhjetor në një miqësore ndaj Aston Villës. Pikërisht në ndeshjen e të dielës ndaj këtyre të fundit, 22-vjeçari shqiptar luajti rreth 22 minuta, duke treguar se tashmë dëmtimi është një kujtim i hidhur.

Ndonëse ishte vetëm ndeshja e parë që pas dëmtimit, Broja pritet të aktivizohet shumë shpejt titullar, që në derbin ndaj Fulhamit në “Craven Cottage’, i planifikuar për t’u luajtur të hënën e 2 tetorit.

Kjo pasi për derbin e Londrës Pochettino nuk ka asnjë sulmues të mirëfilltë në dispozicion, duke qenë se Nicholas Jackson plotësoi numrin e 5 kartonëve të verdhë. Në të tilla kushte, Pochettino pritet t’i japë sërish 35-40 minuta Brojës në ndeshjen e të mërkurës ndaj Brightonit në EFL Cup, në mënyrë që të pas ta aktivizojë titullar të hënën ndaj Fulhamit.

Lexo edhe:

Derbi i Londrës do të jetë shumë i rëndësishëm edhe për fatin e trajnerit argjentinas, i cili nuk mund të fshihet më pas mungesave dhe një tjetër rezultat negativ, do të shënonte ‘kapitullimin e tij’.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...