Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Casillas bën parashikuesin: Ju tregoj finalen e Champions League

Iker Casillas është një nga ata që kompeticionin e Champions League e njeh mirë. Ish-gardiani i famshëm spanjoll ka triumfuar tre herë me fanellën e Real Madrid në kompeticionin e rëndësishëm europian të klubeve ndërsa guxon të bëjë një parashikim edhe për Championsin e këtij sezoni.

Casillas beson se Real Madrid që është edhe kampioni në fuqi i këtij kompeticioni do të shkojë sërish në finale ndërsa nga ana tjetër sheh si rival të madrilenëve, Napolin e trajnerit Luciano Spallettit.

Kujtojmë se me shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës para disa ditëve është përcaktuar edhe rruga drejt finales së Stambollit me Napolin që në çerekfinale luan ndaj Milanit dhe më pas në rast suksesi përballet me një nga çifti Benfica-Inter.

Në anën tjetër, Real Madrid luan në çerekfinale ndaj Chelseat ndërsa në rast suksesi, atëherë do të përballej në gjysmëfinalen me fituesin e çiftit Manchester City-Bayern Munich.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...