Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Dua të drejtoj një kombëtare”, Guardiola: Kurioz për ndjesitë e një Botërori!

Pep Guardiola nuk e fsheh dëshirën që në të ardhmen të drejtojë një kombëtare. Tekniku aktual i Manchester City, në një intervistë për “ESPN Brasil”, theksoi se i pëlqen të përjetojë emocionet e drejtimit të një kombëtare në një turne si Botërori, ndërsa shtoi se kjo eksperiencë mund të realizohet edhe pas pesë apo 10 vitesh.

“Do të më pëlqente shumë që të drejtoja një kombëtare, por nuk e di se kush më dëshiron. Kur e nisa aventurën si trajner nuk mendoja se do të fitoja kampionate apo Champions League.

Lexoni edhe:

Unë mendoj vetëm te puna, do të pëlqente për përjetoja ndjesitë e një Botërori, një Europiani apo Kupë Amerike. Nuk e di se kur do të ndodhë, ndoshta pas pesë apo 10 vitesh. Por, jam i bindur te dëshira për të shijuar emocionet e një Botërori”, u shpreh Guardiola.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...