Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E paralajmëroi për Supersport, Nica largohet nga Laçi

Stavri Nica nuk do të jetë më trajner i Laçit dhe vendin e tij do ta marrë trajneri vlonjat Gentjan Mezani. Kështu, trajneri durrsak bëhet i pari trajner i larguar nga ekipet e Superiores, pas vetëm 270 minutash kampionat. 67 vjeçari paralajmëroi për Supersport se do të shikojë pozicionin e tij, menjëherë pas humbjes me rezultatin e thellë 3-0 në Kukës.

“Janë larguar futbollistë pa u konsultuar dhe kanë ardhur lojtarë të tjerë pa përgjegjësi. Futbollistët e ardhur në verë, flenë nëpër hotele dhe unë stërvit të rinjtë e Laçit, ndaj do të shoh pozicionin tim”, u shpreh Nica pas humbjes në ‘Zeqir Ymeri’. Nica mori drejtimin e skuadrës kurbinase në muajin prill dhe arriti të bëjë një mbylljë fantastike të sezonit, duke ia dalë të mbajë Laçin në Superligë.

Gentian Mezani ka marrë menjëherë drejtimin e ekipit dhe do të debutojë me Laçin, në ndeshjen e Kupës së Republikës, ndaj Sopotit të Librazhdit. Vlonjati e ka nisur karrierën si trajner i moshave te Flamurtari, ndërsa më 25 tetor të 2016-ës, mori drejtimin e ekipit të parë, duke zëvendësuar Gugash Maganin. Aventura e tij te vlonjatët zgjati rreth katër muaj, për t’i lënë vendin trajnerit aktual të Flamurtarit Shpëtim Duro.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...