Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

FOTO/ Blerja e re e Romës së femrave “nxit” interesin e tifozëve

Roma është mjafte kujdesshme edhe për skuadrën e femrave, teksa në këtë sezon merkatoje ka firmosur me suedezen 23-vjeçare Alva Selerud, e cila vjen nga ekipi i Linkopiongut.

Selerud luan si anësore dhe ka treguar se mund të bëjë mirë, si në sulm ashtu edhe në mbrojtje, teksa sezonin e fundit ishte futbollistja me më shumë asiste në kampionatin suedez.

Por përveç futbollit, 23-vjeçarja ka tërhequr vëmendjen edhe me paraqitjen e saj, teksa menjëherë pas transferimit të Roma, ka zënë vend në hapësirat rozë të mediave sportive italiane.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...