Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Futbolli, në moment të keq”, Tare: Paratë po prishin balancat, e vështirë ta kontrollosh!

I pranishëm në konferencën për shtyp për të prezantuar Luca Pellegrini, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, foli për projektin e klubit.

Lexo edhe:

Shqiptari theksoi se futbolli në botë është në një moment të keq, pasi nga njëra anë duhet ruajtur niveli i skuadrës, nga ana tjetër duhet të ketë balancë edhe në shpenzimet e klubit.

“Ne po jetojmë një moment të keq në futboll në nivel botëror dhe evropian, si rezultat ne do të përpiqemi të bëjmë mirë. Njëra anë për të ruajtur nivelin e lartë të skuadrës, nga ana tjetër për të qenë të vëmendshëm ndaj shpenzimeve. Sidomos për të sjellë lojtarë të rinj, me perspektivë të madhe, duhet koha e duhur që të rriten djemtë”-tha Tare.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...