Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Futsallë/ Tirana pëson humbjen e parë, Vllaznia mposht Partizanin

Pas finales së Kupës është rikthyer Kampionati Kombëtar i Futsallës, teksa të dielën dhe të hënën u luajtën ndeshjet e javës së shtatë.

Në takimin e së dielës, Tirana pësoi kundër Flamurtarit humbjen e parë për këtë sezon. Ndeshja e luajtur në pallatin e sportit “Asllan Rusi” përfundoi me rezultatin 3-1 në favor të vlonjatëve.

Pavarësisht humbjes, bardheblutë vijojnë të kryesojnë kampionatin, teksa mbajnë vendin e parë me 18 pikë.

Lexo edhe:

Sakaq, në sfidën e luajtur në kompleksin “Goga Basket” në Durrës, Vllaznia mposhti skuadrën e Partizanit me shifrat 7-6.

Shkodranët, falë kësaj fitoreje ngjiten në vendin e dytë, me 8 pikë. Flamurtari dhe Partizani ndodhen në kuotë të barabartë pikësh, nga 7.

Rezultatet
Tirana-Flamurtari 1-3
Partizani-Vllaznia 6-7

Renditja:
Tirana 18 pikë
Vllaznia 8 pikë
Flamurtari 7 pikë
Partizani 7 pikë

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...