Premier League

Gundogan me shifra prej bomberi, kërcënon rekordin e Ozil

Ilkay Gundogan shënoi golin që i hapi udhë fitores 1-4 të Manchester City-t në transfertën ndaj Brighton pasditen e djeshme, duke u konfirmuar si një nga pikat më të forta të formacionit të të “citizens”.

Këtë e theksojnë edhe shifrat, pasi Gundogan ka shënuar 13 gola gjatë gjithë vitit 2021 në Premier League dhe më mirë se ai kanë bërë vetëm Mohamed Salah që ka dërguar 16 herë topin në rrjetë e Harry Kane me 15 gola.

Gjithashtu, me golin ndaj Brighton, Gundogan shkoi në kuotën e 30 realizimeve në Premier League, duke parakaluar Klinsmann dhe duke u bërë gjermani i dytë që ka shënuar më shumë në kampionatin anglez.

Aktualisht më mirë se Gundogan ka bërë vetëm turko-gjermani tjetër Mesut Ozil, që ka shënuar 33 gola, megjithatë duket se shumë shpejt ky rekord do të jetë i mesfushorit të Manchester City-t.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency