Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kaosi te Kameruni, Eto’os i falin “poltronin” dhe i heqin një të drejtë ekskluzive

Kombëtarja e Kamerunit po kalon kohë të vështira së fundmi. Eliminimi nga Kupa e Afrikës në raundin e 1/8-tave nga Nigeria, por edhe përplasjet e vazhdueshme të Andre Onanas me trajnerin Rigobert Song, bënë që ky i fundit të largohej dhe të mos e rinovonte kontratën.

Por, në këtë mes është i përfshirë edhe presidenti i Federatës së Futbollit të Kamerunit, ish-futbollisti i famshëm, Samuel Eto’o. Ky i fundit është akuzuar disa herë se favorizon lojtarë të caktuar ndërsa tashmë kundër i del edhe qeveria.

Lexo edhe:

Do të jetë pikërisht qeveria ajo që do të zgjedhë trajnerin e ardhshëm të kombëtares duke ia hequr këtë të drejtë ekskluzive presidentin të Federatës, Samuel Eto’o. Në këtë formë, ish-sulmuesi i mbetet vetëm posti pasi të drejta të tjera nuk ka, ndërsa në Kamerun presin që Eto’o të largohet nga Federata.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...