Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Kualifikueset e EURO 2024/ Shqipëria U-17 fiton ndaj Malit të Zi, vendosin golat e Gecajt & Gjylës

Shqipëria U-17 fitoi 2-0 ndaj Malit të Zi në sfidën e fundit kualifikuese, e vlefshme për Kampionatin Europian 2024 për këtë grupmoshë që u luajt në Portugali. Kuqezinjtë dominuan takimin dhe realizuan nga një gol në çdo pjesë me Kris Gecajn dhe Brayan Gjyla.

Trajneri Ardi Behari e nisi me këtë formacion titullar sfidën ndaj Malit të Zi: Alain Taho (GK), Renato Halili, Rinaldo Nela, Fabjano Nuhaj, Kris Gecaj, Matteo Dashi, Mattia Huqi, Eraldo Karaj, Tedi Malaj (C), Brayan Gjyla, Matias Gici.

Lexoni edhe:

Ndeshja nisi shumë mirë për kuqezinjtë që gjetën rrugën e rrjetës në minutën e 12-të me Kris Gecajn. Kaq mjaftoi në pjesën e parë, ndërsa fraksioni i dytë nisi me dy ndryshime për Shqipërinë. Trajneri Ardi Behari aktivizoi Gabrian Canin dhe Orest Rifën. Ndërsa në vijim u futën edhe Xheto Nuredini dhe Jetmir Laze.

Fitoren e Shqipërisë U-17 e vulosi Brayan Gjyla me golin e tij në minutën e 71. Ndërsa në të 76-n Mali i Zi mbeti me 10 lojtar, pasi Petar Barjaktarovic u largua nga loja me karton të kuq. Pas kësaj fitoreje Shqipëria U-17 e mbyll në vendin e tretë në Grupin 5.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...