Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Ne duam të fitojmë Champions-in”, Neuer: Si të gjitha skuadrat italiane edhe Lazio vetëm mbrohet

Portieri i Bayern Munich, Manuel Neuer deklaroi në konferencën për mediet, në prag të ndeshjes ndaj Lazio-s, se qëllimi i tyre është që këtë sezon të fitojnë Champions League-n.

“Duhet të kujtojmë të gjitha eksperiencat që kemi pasur në Champions League në të kaluarën. Ajo që na dallon nga të tjerët është se ne dimë të rikthehemi te triumfi pas disfatave të rënda. Ne synojmë të fitojmë Champions-in këtë sezon”-deklaroi ai.

Lexo edhe:

Më tej, duke analizuar kundërshtarin e radhës në këtë kompeticion, Lazio-n, portieri gjerman u shpreh se si të gjitha ekipet italiane edhe skuadra e Sarri-t pritet të mbrohet shumë.

“Është sigurisht një skuadër italiane dhe të gjithë dinë të mbrohen shumë mirë, mesfusha është prezente dhe kompakte, do të jenë kompaktë edhe në fazën e sulmit. Kur sheh emrin e skuadrës të krijon idenë e një ekipi të lehtë për t’u përballur, por Bayern ka pasur probleme edhe në të kaluarën kundër skuadrave “më të lehta”. Nuk do të thosha kurrë se Lazio është një ekip më i vogël, le të mos nënvlerësojmë asnjë nga kundërshtarët tanë. Leverkusen na mësoi se duhet të përqendrohemi vetëm te vetja“-tha ndër të tjera Manuel Neuer.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...