Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Në Korcë kanë gati zëvendësuesit e Latifit

Largimi i Liridon Latifit nga Skënderbeu mund të shihet si një dobësim për korcarët, duke qënë se ka mbajtur peshën më të madhe në fazën sulmuese për ekipin e Ilir Dajës. Por në Korcë i kanë të qarta strategjitë dhe asgjë nuk i lejnë rastësisë. Afrimi i mesfushorit Suad Sahiti shihet si një goditje, pasi ish futbollisti i Rabotnickit ka kualitet për të bërë dicka të tillë. Nuk duhet harruar që tek Skënderbeu i kanë paraprirë një largimi të Latifit, teksa verën e kaluar afruan ish mesfushorin e shpresave të Shqipërisë Enis Gavazaj, duke pasuar në merkaton e dimrit me Nazmi Gripshin për të cilin u paguan 60 mijë euro tek klubi i Teutës.

Mesfushori durrsak është vetëm 20 vjec dhe këtë vit pritet të ketë më shumë minuta, teksa sezonin e kaluar ka luajtur 19 ndeshje me Teutën dhe 10 me Skënderbeun, takime të cilat i ka nisur nga stoli. Pjesëmarja në grupet e Europa League shton numrin e ndeshjeve për 6 herë radhazi kampionët e vendit si dhe ngjeshjen e kalendarit, cka mund të sjellë domosdoshmërinë për të lënë pushim ndonjë nga titullarët. Për këtë arsye pritet të ketë më shumë minuta për Gripshin, Reza Karimin apo Demte. Tek të 3 këta futbollistë drejtuesit e klubit shpresojnë shumë, madje iraniani ka zgjidhur përfundimisht edhe cështjen e qëndrimit në Korcë, cka edicionin e kaluar e kushtëzoi për të fituar më shumë se 66 minuta aktivizim.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....