Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Një argjentinas dhe një serb në listë, Juve kërkon mesfushorë

Një argjentinas dhe një serb në listë, Juve kërkon mesfushorë
Një argjentinas dhe një serb në listë, Juve kërkon mesfushorë

Me Pogba të pezulluar për shkak të dopingut dhe Fagiolin për pjesëmarrje në bastet sportive, Juventusi është me numra të kufizuar në mesfushë dhe Giuntoli ka nisur që tani punën për të përforcuar skuadrën në merkaton e janarit.

Emri që josh më së shumti drejtuesit bardhezi është ai i argjentinasit 29-vjeçar Rodrigo De paul, i cili është pjesë e Atleticos së Madridit, por jo më një titullar fiks i formacionit të Diego Simeones.

Argjentinasi do të mirëpriste një rikthim në Serinë A, aty ku shkëlqeu me Udinesen, teksa Juventusi pritet të bëjë një propozim për ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje, që shndërrohet në detyrim blerjeje në rast kualifikimi në Champions edicionin e ardhshëm.

De Paul di të përshtatet mirë në disa role të mesfushës, qoftë si fantazist, apo edhe organizator, që e ka bërë te përfaqësuesja argjentinase, teksa eksperienca e konsiderueshme në Itali, e bën atë të preferuarin e bardhezinjte.

Lexo edhe:

Një alternativë tjetër është edhe serbi Lazar Samardzic, i cili në verë ishte shumë pranë transferimit te Interi, por gjithçka dështoi për një mosmarrëveshje mes babait të tij dhe menaxheres.

Edhe për mesfushorin e Udineses Juventusi ka bërë një propozim të ngjashëm, por për vetë eksperiencën që ka De Paul, shihet më me prioritet nga Giuntoli e Allegri, që kanë jo pak të rinj në skuadër.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...