Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Pasion, inovacion dhe futboll i bukur! Berlusconi ndryshoi futbollin italian”

Edhe Grabriele Gravina ka reaguar pas vdekjes së Silvio Berlusconit, presidentit të Monzas dhe ish-presidentit historik të Milanit.

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, pasi konfirmoi se në ndeshjet e ardhshme do të mbahet një minutë heshtje në ndër të tij, deklaroi:

Silvio Berlusconi ndryshoi historinë e futbollit italian. Ai ishte një fitues që ia doli të linte një gjurmë të qartë dhe të pashlyeshme në zhvillimin e botës sonë.

Lexo edhe:

Kontributi i tij përsa i përket pasionit, inovacionit dhe investimeve, gjithmonë me vëmendje të veçantë ndaj lojës së bukur dhe argëtimit, ka qenë thelbësor.

Për afirmimin e lëvizjes sonë në arenën ndërkombëtare”, u shpreh kreu i FIGC. Ceremonia mortore e Berlusconit, do të zhvillohet të mërkurën e 14 qershorit në Milano.

Udhëheqësi i Forza Italia dhe presidenti i Monza u nda nga jeta mëngjesin e së hënës në orën 9:30. Në spitalin San Raffaele të Milanos, në moshën 86-vjeçare.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...