Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

E konsideroi idhull, Pep Guardiola merr një urim special nga aktorja hollivudiane

Aktorja me famë botërore, Julia Roberts, ka uruar trajnerin spanjoll, Pep Guardiola, dhe Manchester City-n për fitoren në finalen e Champions League ndaj Interit.

“Urime Pep Guardiolës që udhëhoqi ekipin tuaj për të qenë kampion i Champions League”, publikoi Julia Roberts, duke ndarë postimin me më shumë se 11 milionë ndjekësit e saj në Instagram.

Urimi i aktores së njohur hollivudiane ka marrë mbi 90 mijë “like” në vetëm pak orë.

Lexo edhe: 

Pep Guardiola bëri një deklaratë kurioze, që u bë virale, pasi Manchester City eliminoi RB Leipzig për t’u kualifikuar në çerekfinale të Championsit:

“Unë jam një dështim në Ligën e Kampionëve. Nëse e fitoj Ligën e Kampionëve tri herë radhazi, do të jem sërish një dështim.”

Trajneri spanjoll i City-t duhej të shpjegonte teorinë pse kishte përmendur aktoren:

“Kam tre idhuj në jetën time: Michael Jordan, Tiger Woods dhe Julia Roberts. Julia Roberts erdhi në Manchester disa vite më parë (në 2017), jo ne vitet ‘90 kur Sir Alex Ferguson po fitonte trofe vit pas viti. Ajo erdhi në periudhën kur ne ishim më mirë se United dhe prapëseprapë shkoi te Manchester United.

Edhe nëse fitoj Championsin, nuk do të krahasohet me faktin që Julia Roberts erdhi në Manchester dhe nuk erdhi të na shohë.”

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...