Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Pasuesi i Salah, Liverpooli ka disa alternativa, spikat sulmuesi i Serisë A

Në ditët e fundit të merkatos së verës, Mohamed Salah ishte shumë pranë largimit nga Liverpooli për në Arabinë Saudite, tek Al Ittihad. Verën e ardhshme, zërat për largimin e “Faraonit” nga Anfield do të intensifikohen dhe atëherë mund të jetë momenti kur mund të largohet vërtet pas 7 sezonesh.

Në Angli, “Athletic” tashmë është fokusuar në zbulimin e zëvendësuesit e mundshëm të egjiptianit. Drejtuesit e Liverpoolit kuptohet do të nisin që tani hulumtimet për një profil që mund të bëjë të harrohet Salah.

Lexo edhe:

Ëndrra e “The Reds” mbetet Kylian Mbappé, i lidhur prej kohës me një transferim te Reali i Madridit. Me lëvizjen e mundshme të francezit në “Bernabeu”, mund të hapet një rrugë që të çon te Vinicius, ndërsa alternativa tjetër është në Itali.

Një nga profilet më të vlerësuara nga Jurgen Klopp është Khvicha Kvaratskhelia, “ylli” i Napolit, i cili vitin e kaluar u dallua veçanërisht kundër anglezëve në Champions League. Emrat e tjerë të mirë janë Takefusa Kubo i Real Sociedadit dhe Bukayo Saka i Arsenalit.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...