Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pimenta nxjerr zbuluar babanë e Samardzic: I dha fjalën Interit, pastaj ndryshuan kërkesat

Lazar Samardzic ishte shumë pranë transferimit tek Interi, por marrëveshja “ra” në momente te fundit pasi babai i futbollistit rriti kërkesat ekonomike. Ai bëri më faj menaxheren Rafaela Pimenta, por kjo e fundit është kundërpërgjigjur ashpër, duke deklaruar:

“Më vjen keq që babai i Samardzicit i arsyetoi vendimet e tij me këto argumente. Për mua, faktet flasin vetë. Nga takimi që pata me të dhe gruan e tij së bashku me Kolarov në zyrën time në Montecarlo te telefonatata e shumta të bëra së bashku me klubet e ndryshme, për kërkesën e tij drejtuar Udineses për të folur drejtpërdrejt me mua”.

Për të hedhur poshtë versionin e babait Samarxhiç, i cili pretendonte se e kishte takuar vetëm një herë, është takimi në selinë e klubit zikaltër.

Lexo edhe: 

“Takimi ynë në selinë e Interit, fjala që iu dha Interit, dollitë me të dhe gruan e tij në një hotel në Milano, videotelefonata me të birin për të organizuar vizita mjekësore, ardhja e familjarëve të tjerë dhe e kameramanit për xhirimet e videove. Pas gjithë këtyre ndodhive, babai bëri kërkesa që nuk mund t’i pranoja dhe në atë moment vendosa të tërhiqesha”.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...