Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Pjesëmarrje në baste, Florenzi merret në pyetje nga Prokuroria Federale

REGGIO NELL'EMILIA, ITALY - AUGUST 30: Alessandro Florenzi of AC MIlan walks off injured during the Serie A match between US Sassuolo and AC MIlan at Mapei Stadium - Citta' del Tricolore on August 30, 2022 in Reggio nell'Emilia, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Mesfushori i Milan, Alessandro Florenzi është marrë në pyetje pasditen e kësaj të enjte në Prokurorinë Federale në kuadër të basteve të paligjshme.

Futbollisti deklaroi se nuk ka lidhje me raste të tilla, ndërsa theksoi se në ndeshjet për të cilat akuzohet nuk ka luajtur fare.

Lexo edhe:

Rastet e basteve vazhdojnë të tronditin botën e futbollit, ndërsa së fundmi janë skualifikuar për këto çështje Sandro Tonali dhe Nicolo Fagioli.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...