Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Prag sfidës me Ararat-Armenia, lista e lojtarëve të Egnatias, konfirmohet mungesa e Jackson

Egnatia do të zhvillojë këtë të enjte ndeshjen e parë në një kompeticion europian, atë në transfertë ndaj Ararat-Armenia në fazën e parë kualifikuese të Conference League.

Ndërsa na ndajnë rreth dy ditë nga kjo përballje ka përfunduar edhe federimi i lojtarëve. Bie në sy mungesa e Jackson Laurentinos, i cili, sikurse njoftoi një ditë më parë SuperSporti, është transferuar te Istanbulspori në Turqi, skuadër ku luajnë edhe Florian Loshaj, Eduart Rroca, Sidrti Guri, Jetmir Topalli e Valom Ethemi.

Lexo edhe:

Në portë për Egnatian janë federuar Alen Sherri dhe Ilir Dabjani.

Më mbrojtje janë federurar:

Në mesfushë lojtarët që do kenë mundësinë të marrin pjesë në ndeshjet e Conferencë League me Egnatian janë:

Ndërsa në sulm do të luajnë:

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...