Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Ranieri tregon versionin e tij: I thashë unë jo Sampdorias, jo e kundërta

Claudio Ranieri nuk do ta marrë drejtimin e Sampdorias, edhe pse në ditët e fundit është përfolur shumë për emërimin në krye të klubit të Serisë A.

Tekniku roman ka dhënë versionin e tij për këto zëra në “Gazzetta dello Sport”

“Në verën e vitit 2021 do të kisha qëndruar, por nuk e rinovova kontratën për shkak të mosmarrëveshjeve me pronarët, jo për arsye ekonomike. Edhe këtë herë do të isha në dispozicion, por kuptova që nuk ka ndryshuar shumë, në kuptimin që pronarët kanë mbetur të njëjtë, më vjen keq për djemtë dhe për fansat: do të kishin dashur të kthehesha. Kur lexoj në gazeta se kërkohen trajnerë të tjerë, atëherë e kuptoj që nuk ka më entuziazëm për të më marrë. Gjatë karrierës sime kam nënshkruar edhe një kontratë në letër të bardhë në Parma…”.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...