Futboll

Shkëndija përballë Kit Go në Kupën e Maqedonisë

Shkëndija e Tetovës mëson kundërshtarin me të cilin do të përballet në fazën e 1/8-ave të Kupës së Maqedonisë. Kuqezinjtë tetovarë do të kenë një sfidë të dyfishtë vajtje-ardhje me Kit Go. Takimi i parë do të luhet më 19 shtator në Tetovë, ndërsa ndeshja e kthimit, pas tri javëve, në Pehçevë. Kit Go garon në Ligën e Dytë – Lindje.

Është qartë se formacioni i Qatip Osmanit është favorit absolut për të kaluar në çerekfinale dhe kjo kuptohet lehtësisht nga diferencat në cilësi. Shkëndija është fituesja në fuqi e trofeut, të cilin kërkon ta mbrojë me çdo kusht.

Sa i përket kampionatit, kuqezinjtë renditen në vendin e 3-të pas katër javëve të para, në kuotën e 8 pikëve, një më pak se Rabotnicki dhe Akademija Pandev.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency